Квантова хімія дозволяє розраховувати з високою точністю рівноважні меж’ядерні відстані і валентні кути, енергії хімічних зв’язків, бар’єри внутрішнього обертання і бар’єри переходу між різними конформаціями молекул, а також енергії активації найпростіших хімічних реакцій.
Методи квантової хімії використовуються для опису властивостей і пошуку нових матеріалів матеріалів із заданими властивостями для наноелектроніки і наномедицини, енергетики тощо і застосовуються як прикладній фізиці, так і в інших галузях прикладної та фундаментальної науки.
Мета навчальної дисципліни:
Прослухавши цей курс студенти можуть отримати систематичні знання щодо методів розрахунку структури і властивостей молекул та речовин за допомогою методів сучасної квантової хімії, навчитися користуватись сучасними інформаційними ресурсами які містять хімічну інформацію; проводити базові квантово-хімічні розрахунки різними методами (напівемпіричні і неемпіричні методи); користуватись сучасними квантово- хімічними програмами на персональному комп’ютері; визначати будову та властивості молекулярних систем на основі квантово хімічних розрахунків; інтерпретувати спектральні характеристики молекул.
Основні завдання навчальної дисципліни. Згідно з вимогами освітньо-професійної програми студенти після засвоєння навчальної дисципліни мають продемонструвати такі результати навчання:
- знання методів розрахунку структури і властивостей молекул та речовин;
- уміння проводити базові квантово-хімічні розрахунки різними методами (напівемпіричні і неемпіричні методи);
- досвід користування сучасними квантово-хімічними програмами на персональному комп’ютері; інтерпретації спектральних характеристики молекул.